
Tuija Aalto seuraa digimediaa työkseen ja huvikseen.
Sorruin heräteostoksille jo ennen ensimmäistä aamukahvikupillista. Lahtelainen positiivisuusputiikki minut tempaisi sähköpostilaatikosta kirjakauppaan. Nyt on tilauksessa positiivisia ajatuksia sekä tamperelaisittain että turkulaisittain. Jälkimmäinen menee lahjaksi.
"Luaja on antanus sullej ja mullek kaks päätä. Toisella me istutaan ja toisella ajatellaan. Kyä tasan on niin, että pärjääminer riippuu siittä, kumpaa päätä käyttää enemmän."
"Voi olla mahrollist, et kaikkitte aikkatten paras miätelausen panostuatos voira saavutta Turu murttel. Ajatelkka ny: suameks sanota et “elä elämääsi tänään, sillä huomisesta ei kukaan tiedä”. Turuks tämä voira sanno kolmel kirjaimel: O NY!"
Tamperelaisen painoksen on Juhani Töytärin aineistosta kääntänyt ja sovittanut Jari Niemelä ja turkulaisen radiopersoona Markku Heikkilä.
Mukavinta Töytärin Ajatusten aamiaisessa on, että kaupallisuus ei ole häiritsevän läpitunkevaa. Sisältöä on joka aamulle, myyntipitsejä vain silloin tällöin.
Sähköpostimarkkinointi kyllä puree jos sen tekee tyylikkäästi.
Kommentit
Kirjoita uusi kommentti