You are here

Tuhat sanaa podcast: Seniorinetti.fi

Seniorinetti.fi haluaa tavoittaa ikäihmiset verkkososiaalisuuden ääreen. Seniori-ikäisille suunnattu keskustelufoorumi ja blogipaikka on avattu tänä vuonna. Millainen on ollut seniorisaitin alkutaival ja mitä suunnitelmia on tulevaisuuden varalle, kuuntele palvelun toisen perustajan Matti Jääskeläisen ajatuksia seniorien sosiaalisen median käytön näkymistä tästä 33-minuuttisesta keskustelusta.

Senirorinetti on mukana Hyvä Ikä -messuilla Tampereella ja tarjoaa yhteistyökumppanilippuja kiinnostuneille. Messuyhteistyökumppaneina ovat Mukanetti ja Seniorit ilman rajoja.

(Päivitetty 11-2011; MP3 siirretty Internet Archiveen)

Kommentit

Tästä haastattelusta on edetty, eli ohessa linkki josta löytyy kuvaus SoMedAll EU-hankkeesta, jossa seniorinettikin on vahvasti mukana.

http://www.seniorinetti.fi/keskustelu/sosiaalinen-media-kaikille-ikääntyneille-somedall

Hienoa, Matti, onnea hankkeelle!

Kommentoi

Subscribe to Comments for "Tuhat sanaa podcast: Seniorinetti.fi"